בדיקת עלות אחזקת רכב לפני קניה - כל מה שצריך לדעת

(תוכן שיווקי)

אין ספק שהוצאות המחייה עלו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים. הדבר נותן את אותותיו על כל היבט בחיינו, ובכלל זה גם ביחס לכלי הרכב שלנו. רכישת רכב כיום, כתוצאה מכך, אינה פשוטה כלל, וכך גם אחזקתו. למעשה, אלו הם שני צדדים של אותו המטבע: רבים לא רוכשים מכונית, ולו מכיוון שהם יודעים כי יהיה להם קושי רב לתחזק אותה.

האמנם? העובדות מראות כי כאשר יודעים את עומקם של המים, קל הרבה יותר לשחות בהם. בדיקת עלות אחזקת רכב לפני רכישתו יכולה לסייע במשימה כולה, ולגרום לכם לבחור בדגם המשתלם ביותר מבחינה כספית.

ההוצאות המשמעותיות באמת של הרכב

הדילמה הזו מעסיקה כל אדם שבא לרכוש רכב, הן מיד ראשונה והן מיד שניה. מצד אחד, ברור כי השאיפה היא לחסוך כמה שניתן במחיר הרכב, ולבחור בדגם זול יחסית. מן העבר השני, רכב שאינו חסכוני בדלק, או לחילופין כזה אשר עלות חלקי החילוף שלו גבוהה במיוחד, עלול להתברר כיקר הרבה יותר כעבור מספר שנים.

אז מה המפתח להצלחה? השאיפה, מיותר לציין, צריכה להיות תפיסת שני הביצים בסל אחד: בחירה ברכב במחיר סביר, אך גם כזה שיהיה ניתן לעמוד בעלות אחזקתו מבלי לרוקן את חשבון העובר ושב. למרבה המזל, בעידן הטכנולוגי של היום ניתן לעשות את ההחלטה הזו בלחיצת כפתור, כפי שנראה בהמשך.

משוואת האחזקה מורכבת מאד

לכאורה, דומה כי קשה מאד לדעת כמה יעלה לנו לתחזק רכב. אחרי הכול, מחירי הדלק משתנים חדשות לבקרים, ערכו של הרכב יורד וכן הלאה. עם זאת, בעזרת מספר כלים מהותיים, אפשר לדעת את השפעתם על הסכום הכולל של הרכישה.

מהם, אם כן, המשתנים שצריכים להיכנס למשוואת אחזקת הרכב שלנו? ממש על קצה המזלג, ברור כי אחזקת חייבת לכלול בתוכה היבטים חשובים דוגמת:

  • עלות מימון הרכב (ריבית).

  • ביטוחים- ובעיקר ביטוח חובה וביטוח מקיף.

  • צריכת דלק.

  • ירידת ערך הרכב.

  • עלויות תחזוקה ותיקונים - עלות החלפים, טיפולים שוטפים, השתתפות עצמית ועוד.

החישוב לוקח בחשבון מאגרי מידע שונים, את נתוני יצרניות הרכב ואפילו נתונים אשר מגדירים הנהגים השונים (למשל- מבחינת ביטוח הרכב). ניתן לראות שבחלק מהמקרים ההערכות יכולות להיות פשוטות, ובאחרים הרבה יותר מורכבות. עדיין, גם אם החישוב הסופי לא יהיה בעל דיוק מילימטרי, ניתן יהיה להבין את התמונה באופן ראוי בהחלט.

על אתר Carcost

אתר Carcost נועד לקחת את כל מה שהוזכר מעלה מספר צעדים קדימה. מטרתו העיקרית היא לאפשר לגולשים שלו לדעת מהי העלות הכוללת של תחזוקת רכב, וזאת למשך תקופה של חמש שנים. החישוב נעשה לכל אחד מהדגמים המוכרים כיום, ולרכב יד ראשונה או שניה כאחד. כמו כן, באמצעות האתר ניתן לדעת את הסכום החודשי שיידרש לשלם, וכן להשוות בין מספר מכוניות – צעד משמעותי אחר בדרך לבחירה מושכלת.